Aktualności

08 sierpnia 2018

TRADYCYJNA MUZYKA, TANIEC I RZEMIOSŁO!

Przenieś się w czasie!  Odkrywaj z nami kulturę ludową i tradycyjną na nowo!

Zapraszamy na niezwykłą podróż do Lublina! Miasta o bogatej historii, położone na siedmiu wzgórzach, gdzie można spotkać wciąż żywą tradycję. W niedalekiej odległości od naszego hotelu, Muzeum Wsi Lubelskiej 15 sierpnia w godzinach od 11:00 do 17:00 przywoła dla Państwa dawne odpusty z OKAZJI ŚWIĘTA MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ.

Rynek muzealnego miasteczka ubarwią kolorowe, odpustowe kramy z rękodziełem, zabawkami, słodyczami i produktami regionalnymi. Obok współczesnych produktów pojawi się stragan z zabytkowym towarem odpustowym ze zbiorów Muzeum – dewocjonalia, ozdoby, zabawki drewniane lub z metalu. Nabożeństwo z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w drewnianym kościele z Matczyna o godzinie 16:00. Można będzie, jak dawniej, poświęcić bukiety zrobione z kłosów zbóż, owoców i ziół.

Z kolei od 17 do 19 sierpnia rozpocznie się na Starym Mieście w Lublinie JARMARK JAGIELOŃSKI, trzydniowe święto tradycji i kultury ludowej w Polsce. Stare Miasto po raz dwunasty wypełni tradycyjna muzyka, taniec i rzemiosło. Festiwal ten dotyczy bowiem kultury tradycyjnej, która przedstawiana jest na wielu płaszczyznach – od sztuki ludowej, poprzez muzykę, śpiew i taniec po zabawę, ludyczność powiązaną z nauką i edukacją. Sztuka ludowa rzemieślników z Europy Środkowo-Wschodniej zachwyci przechodniów, którzy nie tylko będą mogli zobaczyć co wyszło spod rąk twórców, ale też nauczą się od nich tworzyć tradycyjne wzory i przedmioty codziennego użytku.

Zapraszamy do In Between Hotel! Zarezerwuj pokój bezpośrednio w Recepcji +48 81 440 03 79 lub przez stronę www.inbetween-hotel.pl między 14 a 19 sierpnia a otrzymasz:

  • Atrakcyjną cenę za pokój standardowy typu Double lub Twin ze śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego.
  • Voucher na kwotę 30 zł do wykorzystania w Restauracji ORA.
  • Nielimitowany wstęp do Strefy Wody i Saun.
  • Miejsce parkingowe w Garażu Podziemnym.
  • Pakiet informatorów miejskich.
  • Możliwość zakupu bezpośrednio w hotelu Karty Turysty 24h, która pozwoli Ci na bezpłatne wejście do wszystkich lubelskich muzeów i większości atrakcji turystycznych miasta oraz uzyskanie zniżek w wybranych sklepach i restauracjach.
  • Dodatkowo nasz Szef Kuchni przygotuje specjalnie na tą okazję menu z tradycyjnymi potrawami, których będą Państwo mieli okazję spróbować w naszej Restauracji ORA między 15 a 19 sierpnia.

Z Kartą Turysty otrzymujesz 10% na usługi gastronomiczne w Vanilla Cafe&Restaurant w samym sercu miasta na Krakowskim Przedmieściu 12. Oraz 15% na wyroby cukiernicze z naszej Cukiernia Vanilla.

Zapisz się na newsletter

Uzyskaj 10% zniżki zapisz się do newslettera - otrzymuj na bieżąco
informacje o aktualnych promocjach i wydarzeniach.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij